Jak napovídá jeho jméno, tento živočich je doopravdy velký - délkou těla dosahuje až 2 m a váží až 65 kg! Aby udržel svou mohutnou váhu, musí sporcovat kolem 35 000 jedinců hmyzu denně. K trávení mu pomáhá konzumace drobných kamínků, které obsah žaludku rozemelou. A hlavně ho nechtějte naštvat - stejně jako medvěd se mravenečník v ohrožení postaví na zadní a začne se ohánět svými dlouhými drápy.
Tento pásovec je velmi nezastižitelný živočich a patří k nejméně známým druhům pásovce na světě. Mezi lety 1969-1988 dokonce nebyl vůbec spatřen, a proto si vědci mysleli, že došlo k jeho vyhynutí! Oproti jiným druhům pásovce není adaptován na podzemní život, ale stejně jako ostatní na nebezpečí reaguje stočením do klubíčka.
Tukan obrovský je obohacen největším zobákem v poměru k těle na světě! Není ale úplně jasné k čemu vlastně slouží. Je možné, že je součástí pářících rituálů, nebo že slouží k tělesné termoregulaci - stejná funkce jako například uši slonů. K lovu není určitě - tukani se primárně stravují ovocem a drobným hmyzem. Svým mladým dokonce dávají ovocnou šťávu, tedy než jsou připraveni na pevnou stravu.
Tato čeleď patří k jedné nejrozšířenějších mezi pavouky, i v Česku máme 43 druhů křižáků. V Brazílii můžeme spatřit i zajímavější druhy, jako je tento, latinským názvem "Gasteracantha cancriformis", tento pavouk se může pyšnit svými špičatými výrůstky a zářivým zabarvením. Nepyšní se ale velmi dlouho - žije totiž jenom necelý rok.
Ara hyacintový je největší z rodu tzv. "modrých papoušků" a zároveň největší papoušek schopný letu. S ocasem dosahuje velikosti jednoho metru! Vyskytuje se ve třech oblastech - Jižní Brazílii, Bolívii a Paraguay. Bohužel, s postupem ničení pralesa a nelegálního chovu se jeho status pohybuje mezi "ohrožený" a "zranitelný" s 4600 jedinci.
Tento zářivě zabarvený papoušek je trochu menší než Ara hyacintový, nato má ale největší ocas v poměru k tělu mezi ary. V přírodě se dožívá kolem 40-50 let, ale v zajetí dokonce až 90 let. Má velmi hlasitý skřek slyšitelný na kilometry daleko, který používá k přivolání skupiny. Oproti Arovi hyciantovému je považován za "málo dotčeného" s až 50 000 jedinci.
Tento ladný pták se, až na západní pás, vyskytuje po celé Jižní Americe. Délkou těla dorůstá až 130 cm a má rozpětí křídel kolem 180 cm. Jeho latinské jméno, Ardea Cocoi, je trochu záhadou. Druh byl pojmenován Carlem Linnaeem roku 1766 a je možné, že odkazuje na jeho výrazné volání. V jižní Americe je tento pták nazýván "garza mora" - černá volavka.
Malpa kapucínská je malá opička dorůstající délky kolem 45 cm. Žije ve skupinách 2-20 jedinců, živící se primárně listy, ale i plody i květy. Jejich jméno pochází od kapucínských mnichů, jejichž kutny připomíná jejich zabarvení. Mají chápavý ocas, což znamená že ho mohou používat k uchopování a přidržování předmětů.
Anakondy jsou jedny z největších hadů světa - běžně dorůstají délky 4-5 m, ale mohou být až 7 m dlouhé, mohou také vážit až 100 kg! Samozřejmě vznikly mnohé mýty a nevěrohodná tvrzení o gigantických jedincích tohoto druhu. Například americký cestovatel Algot Lange tvrdil, že zastřelil jedince dlouhého přes 25 m.